Aktuální nabídka kyberbezpečnostních kurzů CyberSecurityHubCZ

Umělá inteligence, programovací jazyky či například správa počítačových sítí. Kurzy CyberSecurityHubcz vám pomohou ponořit se do řady kyberbezpečnostních témat. Lekcemi vás provedou experti z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně i Českého vysokého učení technického v Praze.

červenec 2024

Pro zástupce malých a středních podniků či veřejné správy je klíčové mít kvalifikované zaměstnance připravené čelit kybernetickým hrozbám. CyberSecurityHubcz nabízí širokou škálu kurzů, které jsou navrženy tak, aby pokrývaly klíčové oblasti, se kterými se IT týmy běžně potýkají. 

Díky tomu, že je na výběr jak z prezenčních, tak online kurzů, můžete vzdělávání snadno začlenit do svého pracovního rozvrhu. Posilte bezpečnost a odolnost vaší organizace tím, že zajistíte, že vaši zaměstnanci budou vybaveni nejnovějšími znalostmi a dovednostmi v oblasti kyberbezpečnosti.

Ze kterých kurzů můžete vybírat? 

Základy Python

Datová věda se zabývá získáváním informací z dat za použití vědeckých metod, statistiky a algoritmů. Častým pomocníkem při práci s daty je univerzální programovací jazyk Python, se kterým vás seznámíme v našem pokročilém kyberbezpečnostním kurzu. Seznámíte se s prostředím Pythonu i syntaxí, naučíte se pracovat se soubory a dozvíte se, jak sbírat, ukládat, vizualizovat a analyzovat data.

Způsob realizace: online
Časová náročnost: 12 lekcí, po 90-120 minutách
Termín: od 7. října, každý týden v podvečer od 17:00

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Kyberbezpečnost v mobilních sítích 5G-IoT

Seznamte se s architekturou 5G+ sítí, poznejte definice standardů zabezpečení a zorientujte se v problematice privátních mobilních sítí. Praktická část kurzu se odehraje v laboratoři #VodafoneUniLab, kde budete proškoleni s využitím dedikované 5G infrastruktury. 

Způsob realizace: prezenčně
Časová náročnost: 16 hodin
Termín: TBA 

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Úvod do principů sítí a síťové bezpečnosti

Mít základní znalosti v oblasti moderních počítačových sítí a síťové bezpečnosti je klíčové pro úspěšné působení v dnešní digitální době. Získejte dovednosti podstatné pro síťové techniky a naučte se spravovat malé a střední podnikové sítě v našem pokročilém kurzu. Své nabyté znalosti otestujete v na dálku přístupných laboratořích

Způsob realizace: online
Časová náročnost: 7 x 4 hodiny
Termín: TBA

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Pokročilá správa podnikových sítí

Víte, jak efektivně spravovat a zabezpečit podnikové sítě? Pokud ne, rádi vás s nimi seznámíme v rámci našeho kurzu. Naučíte se sítě navrhovat, zabezpečit i provozovat. Chybět nebudou ani laboratoře přístupné na dálku. Úspěšní absolventi získají možnost slevy k získání průmyslového certifikátu od Cisco. 

Způsob realizace: online
Termín: od 8.10. do 14.1., každé úterý od 17:00

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Přepínání a směrování v podnikových sítích

Poznejte technologie přepínání a směrování a naučte se zabezpečovat bezdrátové sítě v našem online kurzu! Vytvoříte si lokální sítě produkčních rozměrů a prakticky si osvojíte řadu dovedností, například princip segmentace do VLAN či překlady adresy. Úspěšní absolventi navíc získají možnost významné slevy k získání průmyslového certifikátu od Cisco. 

Způsob realizace: online
Termín: od 9.10. do 15.1., každou středu od 17:00

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Pokročilá správa podnikové sítě s CISCO

Naučte se spravovat podnikové sítě využívající produktů Cisco! Kurz rozšiřuje znalosti architektury a prohlubuje implementační dovednosti vyžadované podnikovými sítěmi. Řeč bude také o tématech zabezpečení. Zároveň vás kurz připraví na zkoušku 350-301 ENCOR, na jejímž základě můžete získat certifikát Enterprise Core Specialist. 

Doporučená příprava: CCNA 2,3 nebo ekvivalentní znalosti a dovednosti. 

Způsob realizace: online
Časová náročnost: 90-120 minut
Termín: od 11.3.2025 do 24.6.2025, každé úterý od 19:00

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Kurz etického hackingu

Shromažďujte informace, kontrolujte zranitelnosti a hledejte slabiny systému. Kurz etického hackingu vás uvede do problematiky penetračního testování. Zaměříte se nejen na jednotlivé techniky, ale vytvoříte si i vlastní portfolio testovacích nástrojů. 

Způsob realizace: online
Časová náročnost: 90-120 minut
Termín: od 8.10. do 14.1., každé úterý od 17:30

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Základy digitální forenzní analýzy

Znalost základů forenzní analýzy je často klíčová pro výkon řady povolání. Seznamte se se základními principy digitální forenzní analýzy a naučte se zavádět její principy i ve vaší organizaci.

Způsob realizace: online
Časová náročnost: 5 x 4 hodiny
Termín: TBA

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Forenzní zajištění digitálních stop vč. dat z mobilních zařízení

Seznamte se se světem digitálních stop a osvojte si postupy pro jejich správné zajištění a analýzu. V rámci kurzu se naučíte využívat specializovaný hardware a software pro forenzně čisté získávání dat z běžných i mobilních zařízení. Prozkoumáte také specifika operačních systémů iOS a Android, včetně struktury ukládání dat. 

Způsob realizace: prezenčně
Časová náročnost: 5 x 4 hodiny
Termín: TBA

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Kyberbezpečnostní dopady AI – Deepfakes

Umělá inteligence přináší řadu příležitostí pro kreativní a inovační využití, stejně tak ale i hrozby a etické výzvy pro společnost, průmysl i akademickou sféru. Zjistěte, jaké dopady může umělá inteligence mít v oblasti kyberbezpečnosti na našem semináři. Ten se zaměří na představení různých typů deepfakes, prozkoumání metod jejich vytváření, možnosti využití a metody detekce a ochrany.  

Způsob realizace: prezenčně
Časová náročnost: minimálně 4 hodiny
Termín: TBA

Více informací: stránka kurzu

Mám zájem o tento kurz

Zajistěte si své místo na kurzu

Služby CyberSecurityHubcz jsou určeny malým a středním podnikům a veřejným organizacím. Díky podpoře z programů Digitální Evropa a Národní plán obnovy jsou služby zcela zdarma. Kapacita je však omezená, proto s přihlášením dlouho neotálejte.

Zarezervovat si místo

Často se nás ptáte: 

I. Co je to EDIH?

 • • Evropská centra pro digitální inovace, tzv. EDIHy, pomáhají organizacím s digitální transformací

 • • Vznikají ve všech členských státech EU díky programu Digitální Evropa

 • • Jedním z takových hubů je i CyberSecurityHubcz, který se jako jediný v Česku zabývá primárně kyberbezpečností

II. S kým budeme spolupracovat?

 • • Konsorcium CyberSecurityHubcz se skládá z 9 organizací.
   
  • Zatímco někteří členové se zabývají expertními službami v kyberbezpečnosti, business development partneři se věnují ekonomickému rozvoji klientů a slouží jako prostředníci mezi konsorciem a klienty

  • Řídící organizací je samotný CyberSecurityHubcz.

III. Jaké služby nabízíte?

 • • Služby spadají do čtyř kategorií: Testování před investováním, Vzdělávání a digitální dovednosti, Inovační ekosystém a networking a Přístup k investicím a financování. 

  • V těchto kategoriích se nachází několik desítek služeb různých typů – od konzultací po penetrační testování.

  • Smyslem všech služeb je posilování bezpečnosti a odolnosti

IV. Jsou služby skutečně zdarma?

 • • Opravdu ano. Za naše služby nebudete platit vůbec nic.

  •  Financovány jsou z veřejných zdrojů – z programu Evropské unie Digitální Evropa a z českého Národního plánu obnovy.

  Nabídka služeb se proměňuje a některé z nich nabízíme jen v omezeném množství. Doporučujeme proto domluvit spolupráci co nejdříve.

V. Jak se stát klientem?

 • • Využijte kontaktní formulář, napište na e-mail info@cshub.cz a nebo se spojte s některým z našich zástupců - účastníme se celé řady akcí a konferencí. 

 • • Následně se sejdeme osobně nebo online na první schůzce. Po probrání vašich potřeb a dalších záležitostí můžeme přejít k podpisu smlouvy

 • • Ať už si vyberete jakoukoliv službu, vždy od nás obdržíte také hodnocení digitální zralosti vaší organizace a dlouhodobou asistenci po celou dobu našeho projektu - tedy nejméně do konce roku 2025. 

VI. Máme se bát administrativní zátěže?

 • • Administrativních požadavků není mnoho. Malé a střední podniky musí mít profil v Centrálním registru podpor malého rozsahu a na účtu veřejné podpory malého rozsahu mít dostatek volných prostředků. Pro veřejné organizace tyto podmínky neplatí.

 • • Následně je nutné podepsat smlouvu. Nová smlouva se poté uzavírá vždy, když v budoucnu znovu vyžádáte naše služby. 

 • • Nutný je ale aktivní přístup v rámci plánování a realizace sjednaných služeb. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info