Kybernetická bezpečnost a právo

  • 20. března 2024
    10:00 – 13:00
  • Regionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 569/3 (areál BVV)
Bez popisku

Stále více lidí využívá digitální technologie k uskutečňování nejrůznějších a často velmi dobře promyšlených druhů zločinů v online prostoru. Tento problém se týká samozřejmě také firem. Jak na kriminalitu v kyberprostoru pohlíží zákoníky, čím se řídit, jak postupovat i na co si dát pozor přiblíží seminář Kybernetická bezpečnost a právo, pořádaný Regionální hospodářskou komorou Brno

Kromě příkladů nejčastějších trestných činů i způsobů vyšetřování a stíhání kyberkriminality se posluchači seznámí také s některými oblastmi trestné činnosti v online prostředí, jako jsou například podvody, hacking, blagging (podvodná žádost o finance, často prostřednictvím falešného profilu), podvodné e-shopy či násilné projevy a hate crime. 

 

Prostor bude i na diskuzi o aktuálních hrozbách a na dotazy. Seminářem vás provede Ing. Jiří Sedláček, výkonný ředitel organizace Network Security Monitoring Cluster. Akce je určena manažerům malých a středních firem, vedoucím pracovníkům státní správy a starostům měst a obcí. Přijďte, pokud se o téma zajímáte, nebo byste rádi prohloubili svoje stávající znalosti.

Seminář se koná v rámci Akademie kybernetické bezpečnosti. Akce je zdarma, nezapomeňte se ale registrovat. Těšíme se na vás!

Registrace na seminář Akademie kybernetické bezpečnosti

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info