Šmejdi v kyberprostoru aneb Sociální inženýrství

  • 28. února 2024
    10:00 – 13:00
  • Regionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 569/3 (areál BVV), Brno
Bez popisku

Jak rozpoznat manipulativní techniky kyberšmejdů a jak jim vzdorovat? Právě toto téma přiblíží Jiří Sedláček v semináři Akademie kybernetické bezpečnosti - ve středu 28. února od 10 do 13 hodin. 

Kyberútočníci se už dávno nezabývají pouze prolamováním technických bariér. Nejslabším článkem systému je totiž člověk - a to nejen běžní zaměstnanci, ale třeba i samotní majitelé firem a korporací. Sociální inženýrství a manipulativní techniky jsou tak nejen pro své nízké náklady častou volbou. Na semináři získáte přehled o technikách sociálního inženýrství, zjistíte jak se bránit, nenaletět a zajistit bezpečnost vaší firmy a informací.

Sociální inženýrství je označení pro druh kyberútoků, kdy útočník využívá psychologické manipulace či klamání osob s cílem získat důvěrné informace či donutit osoby k určitému jednání. Jednou z nejčastějších technik sociálního inženýrství je phishing, při kterém se útočník snaží získat citlivé informace (např. hesla či přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví), často skrze podvodné e-maily. 

Akce je určena zejména manažerům malých a středních firem, vedoucím pracovníkům státní sféry a starostům měst a obcí. Přijďte, pokud se o téma zajímáte nebo byste rádi prohloubili své stávající znalosti. Účast je bezplatná. 

Registrace

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info